Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #9155, Falešný přítel ze zahraničí chce peníze

Falešný přítel ze zahraničí chce peníze, Podvod

3.3.2020 Podvod

Dobrý den, přítel má účet v zahraničí. Minulý týden mi přeposílal peníze na můj účet v ČR. V té době byl také v ČR. Banka peníze neodeslala s tím, že použil IP z ČR a účet mu zablokovala. Za odblokování účtu žádá 15 000$. Když nezaplatí, tak mu účet zruší a peníze na účtu zůstanou jim. Má na to banka právo? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podvodníci budou mít život o dost těžší, až jednou lidé přestanou věřit podobným pohádkám. Je to celé nesmysl, žádného přítele nemáte, jedná se o podvodníka, který se z Vás jen snaží vytáhnout peníze - a ne málo (345 000 Kč). To vážně stačí, aby Vám po emailu napsal neznámý cizinec a Vy byste byla ochotna mu hned poslat peníze? Pročtěte si naši bezplatnou finanční poradnu, konkrétně sekci podvod. Těchto a podobných případů jsou desítky.