Fiktivní kupující, Podvod

9.12.2015 Podvod

Pokračování dotazu č. 2353: Mam adresu ckoveka, ktery se mnou komunikuje a banka pres kterou to vse jde je realna a jmenuje se PenFed Credit Union, opravdu by neslo neco udelat? Viz. Debata níže

Dobrý den,

opravdu se obávám, že s tímto podvodem bohužel nic nenaděláte. PenFed Credit Union sice existuje, ale veškerá komunikace je pravděpodobně falešná (podvodník vystupuje jménem banky). Je to přímo modelový podvod jak přes kopírák.

Prodej/koupě je soukromá záležitost prodávajícího i kupujícího - banka do tohoto nevstupuje a ani s prodávajícím/kupujícím nijak nekomunikuje. Pokud je příkaz k platbě chybný (obsahuje špatné číslo příjemce, atd.), banka platbu jednoduše sama stornuje - rozhodně nikoho nekontaktuje a neříká si mu o peníze.

Toto divadlo s Vámi bude hrát protistrana přesně tak dlouho, jak dlouho se jí bude dařit z Vás tahat peníze. Bude si s Vámi nadále trpělivě povídat a vysvětlovat, že musíte zaplatit další a další peníze.

Výše uvedená banka je americká, tedy předpokládám, že fiktivní kupující je z Ameriky. Jen poštovné balíku Evropa-Amerika činí cca 1 000 Kč. Průměrný Američan ani neví, kde Česká Republika leží - proč si myslíte, že by zrovna takovýto člověk po večerech studoval české bazarové portály?