Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #22678, Slíbili, že pošlou peníze, když jim nejprve pošlu peníze já

Slíbili, že pošlou peníze, když jim nejprve pošlu peníze já, Podvod

9.1.2024 Podvod

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně platby. Mělo mi přijít 30 liber, ale překročil jsem limit, tak jsem měl odeslat 100 liber, aby mi byl aktivovaný účet obchodní. Ty jsem odeslal, ale pak mi přišlo zase že mám poslat 100 liber, že dotyčný to poslal 2x, ale pokaždé z jiného účtu. Prosím o potvrzení, jestli to tak je, jestli mám pokračovat nebo jsem byl podveden. Případně prosím o zavolání. Nebo napsání emailu, abych zavolal. Předem děkuji

Dobrý den,

jde o podvod - nikdo Vám peníze nepošle. O peníze zaslané podvodníkům jste bohužel definitivně přišel. Je to vždy stejné - podvodník Vám slíbí zaslání peněz, ale nejprve od Vás požadujete smyšlenou úhradu poplatků.