Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #9940, Převod peněz ze zahraničí

Jak funguje převod peněz z účtu u STANDARD TRUST CREDIT GROUP do České republiky a je to bezpečné?

3.5.2020 Podvod

Dobry den, mam ucet u STANDARD TRUST CREDIT GROUP Velka Británie. Problem je, ze bych si rada prevedla penize do Ceske republiky, ale neustale mi pisou, ze nejdrive musim zaplatit nejaky poplatek a pak dostanu kod, abych si to mohla prevest. Nejde o nejaky podvod? A nebo jak to funguje. Dekuji za Vasi odpoved.

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod, kdy Vás kontaktoval neznámý cizinec po emailu a slíbil vám zbohatnutí (doprovodných příběhů je mnoho - dědictví, pomoc s převodem peněz, nákup/prodej použitého zboží, atd.). Následně si s Vámi podvodník píše jménem bank, přepravních společností, notářů (vše zfalšované entity včetně webových stránek) a snaží se z Vás pod různými záminkami vytáhnout peníze.