Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #2779, Velké peníze vloženy na účet

Velké peníze vloženy na účet, Podvod

13.5.2016 Podvod

Dobrý den, dne 12.5 mi došel výpis z mého běžného účtu č. xxx/0800, který je vedený v Praze 2, Jugoslávská 19. Ve výpise z účtu je s datem 9.5.vložena částka Kč 150.000,--. Ten, kdo peníze osobně u okénka uložil, uvedl jméno Mejstřík. Jelikož nikoho toho jména neznám, dost se podivuji, o co vlastně jde. Včera odpoledne jsem byla ve spořitelně a ptala jsem se úřednice u okénka, zda není ve spořitelně nějaká poznámka, proč peníze byly uloženy na můj účet. Odpověd zněla, že nic není u toho vkladu uvedeno. Dnes ráno jsem upadla a dost mne bolí noha. Nicméně se budu snažit do spořitelny dojít. Každopádně prosím, kdyby toto mé sdělení bylo vzato jako stížnost na neznámého viníka, který mne zřejmě chce uvést do problémů. S pozdravem Čámská.

Dobrý den,

pravděpodobně se nejedná o podvod či snahu dostat Vás do problémů. Spíš došlo k překlepu v čísle účtu při vkládání peněz a 150 000 Kč omylem přistálo u Vás na účtu. Protože ovšem nevíte, kdo peníze vložil, nemůžete mu je ani vrátit. V tomto Vám nikterak nepomůže ani banka.

Doporučuji vyčkat - pán, co peníze vkládal, si jistě časem uvědomí, že došlo k chybě a ozve se Vám. Pak mu peníze vrátíte. Pokud se neozve do 3 let (promlčecí lhůta), jsou peníze Vaše (což se asi nestane - lidé si obyčejně všimnou, když jim chybí 150 000 Kč).