Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #10516, Falešný zájemce o bazarové zboží

Falešný zájemce o bazarové zboží, Podvod

22.6.2020 Podvod

Dobrý den, dcera prodávala na bazaru šaty. Ozvala se ji paní z Itálie, že má zájem. Domluvila se cena a milá paní ji napsala, že vložila peníze do banky a ta je zadržela. Na to ji banka poslala oznámení až balík odešle, že chtějí zkopírovat doklad a zaslat do banky. To vše dcera udělala a banka ji napsala, že požaduje ještě peníze v tak zvaných bitcoinech. Ty dcera zakoupila a poslala bance na účet a měla dostat pak peníze zpět a to ve výši i těch šatů jak byla cena dohodnuta. Banka napsala že vše OK a chce dalších 5 tis. A neustále vyhrožuje, že ji obstaví účet a bude trestně stíhaná . Proto se ptám, je možné aby tak banka postupovala, když prodávala jen šaty do Itálie a chtěla za ně peníze na svůj účet? Děkuji za informaci.

Dobrý den,

není žádná banka ani paní v Itálii - celou dobu si s Vámi píše podvodník, jehož cílem je z Vás pouze vytáhnout peníze (píše Vám i jménem banky). Šance na vypátrání pachatele je nulová, neb jste mu poslala peníze přes anonymní bitcoin (není ho jak vypátrat). Pro příště doporučuji uvažovat selským rozumem a položit si tyto 2 otázky:

1) Proč by si paní z Itálie kupovala šaty na českém bazaru? Vy si také kupujete nošené šaty na rumunském bazaru?

2) Proč by banka měla řešit bazarový prodej šatů? Banky s prodejem bazarového zboží nemají nic společného.

Je to vždy kupující, kdo platí prodávajícímu, nikdy ne naopak. Podvody typu "zaplať mi předem a já ti pak vrátím více" jsou staré jak lidstvo samo. Prodávající nikdy nemůže poslat zboží kupujícímu před připsáním peněz na svůj účet (žádné mezičlánky a hrátky se smyšlenými prostředníky "my Vám pošleme peníze až pošlete číslo zásilky").