Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #11816, Zaplatila jsem předem za práci

Zaplatila jsem předem za práci, Podvod

18.11.2020 Podvod

Dobrý večer, zadala jsem práci pánovi kterého neznám. Nesepsala jsem sním žádnou smlouvu. Vytáhl ze mě 6 500 Kč a práci neudělal. Píšeme si ale jen se vymlouvá. Vím jen jak se jmenuje a znám jeho tel. číslo. Ale nevím ani kde bydlí. Co mám dělat? Díky za radu.

Dobrý den,

můžete vše nahlásit Policii ČR, ale do 10 000 Kč se nejedná o trestný čin (byl by to pouze přestupek, pokud by se vše povedlo prokázat). Taktéž se můžete domáhat navrácení peněz soudní cestou (např. podat žalobu na bezdůvodné obohacení se). Bez řádně sepsané smlouvy a zdokumentovaného předání peněz (např. převod z účtu na účet, ne předání v hotovosti) může být ale obtížné cokoliv prokázat. Za práci se vždy platí až po jejím vykonání.