Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #15111, Přítel ze zahraničí potřebuje peníze

Přítel ze zahraničí potřebuje peníze, Podvod

19.8.2021 Podvod

Dobrý den, před měsícem a půl, jsem se na sociální síti Instagram seznamila s jedním mužem. Chvíli jsme si psali a asi tak po měsíci mi napsal, že má u nějaké bezpečnostní agentury v USA schovaný kufr s dokumenty a nějakými penězi. Že prý kvůli své bývalé manželce, protože by si museli vše rozdělit. Žádal po mně abych mu poslala email, adresu, telefonní číslo že, to bude potřebovat ta bezpečnostní agentura pro doručovatelskou službu v Itálii, já samozřejmě nechtěla, ale nakonec jsem přeci jen souhlasila. Doručovací služba se ozvala, ale teď po mě chtějí 1 250 EUR. Když jsem přišla do banky a ptala se jestli je to IB číslo do Itálie v pořádku, tak mi řekli, že v žádném případě ne. Už se mi týden neozvala ta doručovací služba, a přítel stále naléhá a když jsem mu řekla že se musím poradit s bratrem, tak se rychle změnil, že nesmím nic říkat. Vůbec mu nevěřím, tak se chci zeptat jestli je to opravdu podvodník. Děkuji za odpověď s pozdravem.

Dobrý den,

samozřejmě že je to podvodník. Jedná se o klasický podvod, kdy Vás přes email nebo sociální sítě kontaktuje neznámý cizinec a slíbí Vám zbohatnutí. Podvodníci mají několik scénářů (dědictví, rozvod, výhra v loterii, asistence při prodeji zboží, atd.). a pouze se z Vás snaží vytáhnout peníze. Aby bylo vše věrohodnější, peníze z Vás tahají jménem přepravní společnosti, banky, notáře, atd. Nikomu žádné peníze neposílejte, ihned ukončete veškerou komunikaci s podvodníkem a buďte ráda, že jste ztratila jen měsíc času a ne 1 250 EUR.