Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1458, Dotaz v bankovní poradně

Banka tvrdí, že dlužím peníze, ale neznám ji ani účet. Co dělat?

Dobrý den potřebuji poradit dnes jsem obdržela mail od bank@armyzdar.cz že jim dlužím peníze tuto bynku neznám ani si nejsem vědoma že bych u ní byla a prý jim dlužím 7878,63kč na osobním učtu toto je jehio číslo 3028505892684528 nevím co si mám myslet ale myslím že s tím pujdu ma polici .Předem dekuji za odpoved Milleiova

Dobrý den,

jedná se samozřejmě o podvod s cílem vylákat z Vás peníze. Na policii zajít můžete, ale obávám se, že to stejně nemá řešení - tyto emaily bývají rozesílány ze zahraničí (bývalé země SSSR, Afrika, Jižní Amerika - na což poukazuje i zahraniční formát čísla účtu, kam chtějí peníze zaslat), jsou jich tisíce denně a policie bohužel nemá šanci pachatele vypátrat ani potrestat.

Petr JermářBanky.cz