Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #18188, Dědictví ze zahraničí

Varování před podezřelým e-mailem: Darování peněz od neznámé osoby, podvod nebo skutečnost?

14.6.2022 Podvod

Dobrý den, před rokem mne oslovila náhodně paní emailem s tím, že mi chce darovat peníze, že umírá a nemá dědice. Nyní chce přes její právničku uhradit poplatek 8 900 Kč jako daň bance. Poslala mi informace na banku, ale jako banka se to netváří. Žádný web, nic. Její notářka mi automaticky týká. Pracovnice banky taky. Spěchají, nezdá se mi to. Jde to zjistit, zda je to podvod Nechci platit skoro celý invalidní důchod.

Dobrý den,

samozřejmě se jedná o podvod. Nikdo Vám žádné peníze ani dědictví nedá, celou dobu si píšete s podvodníky, kteří s Vámi komunikují i jménem smyšlené banky a notáře.