Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #8503, Půjčka ze zahraničí na oddlužení

Půjčka ze zahraničí na oddlužení, Podvod

PF

Pokračování dotazu č.8499: Dobrý den.  Chtel jsem podekovat za odpoved a vyjadreni k memu pripadu s tou zahranicni odluzovaci zlodejnou. Nechci vas obtezovat jen jeden dotaz? Mohu ja jako fyzicka osoba poslat upominku a nahradu skod za to ze oni stale drze me penize. Ja vim ze vetsinou je to na opak. Ze vetsinou dluzi a neplati ten zadatel tedy má osoba. Ale zrovna v mem pripade je to na opak ,ja zaplatil v cas vse co po me sprostredkovatel (Harow AG) a financni partner (garowc Ag) pozadovali. Ten prvni HS se zarucil smlouvou ze pro me sezene a (ja ji budu vlasnit PF8 ) financni castku na ktere jsme se domlouvali, tudiz 9000 euro na 36 mesicu splatka 298.15 euro. Ten druhy je (Garow ag) financni partner a drzitel vseho.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,
jak jsem již uvedl, musíte v prvním kroku protistranu písemně vyzvat. Jinak je nedonutíte k jakékoliv součinnosti. Právně by to měla být "Výzva na vydání bezdůvodného obohacení", stačí do ní jen podrobně popsat co jste kdy dělali, co oni slíbili a nesplnili a hlavně kdy a jaké prostředky jste poslal. Přípis musíte uzavřít jasnou výzvou kolik peněz vám mají poslat, na jaké číslo vašeho účtu (IBAN) a do jakého data?!
Nejlépe uděláte, když teď pošlete stejnou výzvu na obě dvě firmy. Je samozřejmě možné, že firmy nebudou zásilky přebírat, tak se vám i výzvy vrátí - alespoň budete mít důkazní materiál pro další postup.

Pokud to nezvládnete sám, můžete požádat o spolupráci některou z on-line právních služeb - například Dostupný advokát.cz, nebo takových služeb existuje více - postačí když do Google hledání zadáte právník on-line, či advokát on-line. Ti budou umět přípis profesionálně formulovat. Jednotlivý úkon vás bude stát tisíce korun. Podobně můžete využít některou z poraden spotřebitele ve věci půjček.
Můžete také podat trestní oznámení na podezření z podvodného jednání. Je to ale dlouhá cesta, kterou prakticky nemůžete ovlivňovat. Pak ale jediný způsob jak se vám vrátí peníze může být po přihlášce poškozeného v trestním řízení (pokud jej policie vyvolá) a po rozhodnutí soudu.

Naše bezplatná bankovní poradna disponuje odborníky na finance, tj. nemůžeme se plést do řemesla právníkům. Děkuji za pochopení a přeji hodně úspěchů.


Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Přinese zvýšení sazeb ČNB také dražší hypotéky? Dost možná to tak nebude

Přinese zvýšení sazeb ČNB také dražší hypotéky? Dost možná to tak nebude

26.2.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Nečekané. Takové bylo únorové rozhodnutí České národní banky (ČNB) o tom, že zvýší úrokové sazby. Řada médií a analytiků začala v té souvislosti ihned spekulovat o zdražení hypoték. Jenže je docela možné, že k němu vůbec nedojde.

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

24.2.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Bez povinného ručení se žádný majitel auta či motorky neobejde. Ze zákona ho musí mít ještě předtím, než poprvé vyjede na silnici. Jenže jak vybrat to opravdu nejlepší povinné ručení? Rozhodně se neřiďte jen podle ceny, kritérií je mnohem víc.

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

21.2.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Vložit peníze do zlata, akcií nebo do nemovitostí? A jak vlastně postupovat, aby se mi investování opravdu vyplatilo? Takové otázky se honí v hlavě snad každému, kdo uvažuje o investicích. Podívejte se proto, jak správně investovat peníze, abyste minimalizovali riziko a zároveň dosáhli na zajímavé zhodnocení.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

K

#9077, Insolvence a ztráta příjmu, Exekuce a insolvence, 25.2.2020

Pokračování dotazu č. 9074: Když odejdu z práce a nebudu mít tedy příjem, z čeho mi budou insolvenci strhávat?

Dobrý den, srážky lze provádět z mateřské i rodičovské, nicméně pokud byste nebyla schopna plnit podmínky insolvence, byl by Vám osobní bankrot neúspěšně ukončen (pro insolvenční řízení zahájená před 6/2019 - je třeba během 5 let splatit min. 30% dluhů, pro novější řízení - je třeba splácet měsíčně min. 2 200 Kč).

L

#9076, Insolvence, Exekuce a insolvence, 25.2.2020

Dobrý den, od 27. ledna mám Krajským soudem v Plzni přiděleného ins. správce. Do dnešní doby se mi ještě neozval. Mám čekat já až se ozve nebo se mám ozvat já? Nyní se přihlašují věřitele. Nechci nic podcenit. Děkuji

Dobrý den, máte-li jakékoliv pochyby o průběhu insolvence, kontaktujte svého insolvenčního správce (to je osoba, která pro Vás pracuje - za úplatu řídí Váš osobní bankrot).

K

#9075, Výběr valut, Běžný účet, 25.2.2020

Pokračování dotazu č. 9070: Valuty budu nakupovat u České spořitelny, tam mám i účet, ze které budu směnu platit.

Dobrý den, Česká spořitelna neúčtuje žádný poplatek za výběr z valut z vlastního účtu (při výběru z korunového účtu dojde k přepočtu kurzem "valuty prodej" ze dne výběru).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR