Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #6121, Fincentrum a vymáhání ušlého zisku

Fincentrum a vymáhání ušlého zisku, Podvod

1.3.2019 Podvod

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou. Odmítl jsem úvěrovému pracovníkovi společnosti Fincentrum podepsat připravený návrh hypotečního úvěru. Což nesl s očividnou nelibostí a sdělil mi, že budu muset uhradit bance náklady s odhadem nemovitosti, na to jsem byl upozorněn předem a počítal s tím. Poté mi ovšem zmiňovaný pracovník obratem zaslal k úhradě fakturu ve výši několika tisíc za úhradu nákladů a ušlého zisku. Na toto jsem nebyl upozorněn ani předem ani v momentě kdy jsem nabídku odmítl. Je takový požadavek oprávněný?

Dobrý den,

nejenže nemáte povinnost úvěrovou smlouvu podepsat, ale navíc i po podpisu můžete ze zákona od smlouvy odstoupit bez sankce ve lhůtě 14 dní od podpisu smlouvy. Požaduje-li po Vás Fincentrum úhradu ušlého zisku, porušuje tím zákon. Doporučuji podat podnět České národní bance, jinak se nepoctivých finančních poradců nezbavíme.