Jak získat platební kartu pro přítele žijícího v zahraničí?

22.3.2018 Podvod

Pokračování dotazu č. 4486: Můj přítel, občan Velké Británie, je dlouhodobě v zahraničí. Protože se pohybuje v prostředí, kde nesmí nakládat se svými finančními prostředky, požádal právníka, aby mi zařídil platební kartu k jeho účtu. Právník mne na jeho žádost kontaktoval. Protože žiji ČR, zahájil kroky, aby vyhověl požadavku mého přítele. První doklad je třeba získat od Vrchního soudního dvora se souhlasem se změnou dokumentu, druhý doklad se týká výpisu z účtu , aby prostředky mohly být převedeny na účet ke kterému bych měla kartu. Na celé věci mne zarazilo, že mám poslat peníze na účet, Kde jako vlastník figuruje pouze osoba identifikovaná jen jménem a příjmením bez adresy a kontaktu. Děkuji vám že se mi věnujete.

Dobrý den,

a nejedná se náhodou o podvod? V celém příběhu je spousta nesmyslných prvků.

1) Neexistuje žádné prostředí, kde nesmíte nakládat se svými penězi. Buď s penězi disponovat lze (pak tak může učinit on stejně jako pověřený disponent - např. Vy) a nebo ne - např. z důvodu uvalené exekuce na účet. Pak se k penězům nedostane nikdo, ani Vy.

2) Druhou platební kartu k účtu banka vystaví stejně snadno jako si Vy dojdete nakoupit rohlíky do samoobsluhy. Ani na jedno nepotřebujete právníka.

3) Zbytek příběhu (povolení vrchního soudního dvora, atd.) s realitou nemá nic společného (čirá pohádka).

Není to spíš tak, že žádného přítele v Anglii nemáte, ale kontaktovat Vás neznámý cizinec, který Vám slíbil pohádkové zbohatnutí? Teď z Vás bude tahat peníze pod různými záminkami tak dlouho, dokud budete ochotna platit.