Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #17798, Banka chce poplatek za odblokování platby

Banka chce poplatek za odblokování platby, Podvod

2.5.2022 Podvod

Dobrý den, známý mi poslal větší částku z offshore účtu v USA. Nyní mi přišla informace, že peníze byly zadrženy a je požadován velký poplatek kvůli tomu, aby se prokázalo, že nejde o praní špinavých peněz nebo podporu terorismu. Předpokládám, že větší platby se skutečně prověřují, ale je možné, aby po mě někdo vůbec požadoval jakýkoliv poplatek nebo by mělo jít vždy o vyšetřování a prokázání toho, jak peníze byly získány?

Dobrý den,

jedná se o podvod. Celou dobu si s Vámi jménem "vašeho známého" a nyní i falešné banky píše podvodník, který z Vás chce vytáhnout peníze. Scénář je vždy stejný. Na sociálních sítích či přes email Vás kontaktujte neznámý cizinec, který Vám slíbí zbohatnutí (dar, dědictví, jiné přesuny peněz). Následně po Vás jmény smyšlených bank, notářů a úředníků požaduje zasílání velkých poplatků Nikomu nic neplaťte a s podvodníky ihned přerušte veškerou komunikaci.