Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14517, Dala jsem podvodníkovi svůj pas

Dala jsem podvodníkovi svůj pas, Podvod

EK

Dobry den, neznamy cizinec ze me vylakal muj pas, ze dostanu dar. Mam jejich dokumenty a ze musi udelat nějakou legalizaci u soudu. Ale ja jim na tu legalizaci neposlala penize a chtela jsem, aby znicili me dokumenty. A oni mi ted hrozi. Muzete mi pomoci? Jsou z Francie.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

jste dospělá svéprávná osoba. Nemůžete nikdy dát svůj pas neznámému cizinci, přestože by Vám třeba sliboval dar, výhru, dědictví nebo jiný nesmysl. Pas zablokujte a nechte si vystavit nový. Případ oznamte Policii ČR a určitě nikomu žádné peníze neposílejte (ani pokud Vám podvodník vyhrožuje).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Prémiové jízdní vlastnosti, paket, i skutečná hodnota

Prémiové jízdní vlastnosti, paket, i skutečná hodnota

21.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Nová generace Subaru Outback je příkladnou ukázkou evoluce. Zachovává si vlastnosti, které z něj udělaly ikonu kategorie crossover, a současně přidává všechny nové technologie, jež na moderních autech tak milujeme. 

5 tipů, jak správně pojistit dítě

5 tipů, jak správně pojistit dítě

21.6.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Pojištěný už od narození. I to je případ některých dětí, jejichž rodiče podlehnou nátlaku pojišťovacích agentů v porodnici. Nejen, že taková pojistka přichází zbytečně brzo, ale může být nevýhodná.

Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

Půjčky pro mladé – je něco jinak, když žadateli nebylo ještě ani 21?

18.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Banky i nebankovní společnosti rády půjčují lidem v produktivním věku, tedy těm, co mají práci, úspěšně podnikají, případně jsou na rodičovské dovolené, ale předpokládá se, že se hned po ní úspěšně vrátí k výdělečné činnosti. Zákon sice dovoluje zadlužení lidem od 18 let, jenže v tomto věku zdaleka ne všichni ukončili vzdělávání, tudíž ani nemívají pravidelný příjem. Jak je to s půjčkami pro mladé, jak se k nim poskytovatelé stavějí a mají tyto úvěry nějaké zvláštnosti či kategorie?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#14611, Proč mají covid odměny jen zdravotníci?, Osobní a rodinné finance, 21.6.2021

Dobrý den, proč mají covid odměny jen zdravotníci? Je tu policie, prodavači, zaměstnanci co musí být ve 40 stupních v respiratorech. Proč? Proč? Proč? Jestliže ústavní soud rozhodl v jednom případě. Když úlevy tak pro všechny. Byly úlevy když bylo v létě více požáru? Pro hasiče.

Dobrý den, v rámci zachování duševního zdraví nedoporučuji snažit se hledat spravedlnost ve vládních nařízeních, která zvýhodňují vybrané skupiny obyvatel (a v následných soudních rozhodnutích, která více či méně závazně tato nařízení korigují).  Krize koronaviru postihla všechny. Někdo přišel o příjem, jiný pracoval za dva, děti ztratily rok školy, senioři trpěli sociální izolací, atd. Vláda vydala mnoho rozhodnutí, některá lepší, jiná horší (a soudy se na podnět mnohých k těmto opatřením vyjadřují). 

RB

#14610, Insolvence, Exekuce a insolvence, 21.6.2021

Dobrý den, potřebuji se dostat na tabulku oddlužení, avšak mě to háže úplně do jiných kolonek. Nechci placenou službu, mám nárok na neplatnou - nebo ne? Děkuji

Dobrý den, jakou službu v souvislosti s insolvencí poptáváte? Např. sepsání návrhu na oddlužení je možné získat i bezplatně přes neziskovky pomáhající dlužníkům, ale většina z nich má vyčerpané kapacity. 

#14609, TIN a příjmy z Twitch, Osobní a rodinné finance, 21.6.2021

Dobrý den, měl bych ještě otázku k dotazu č. 11020. Předpokládám také příjem z platformy Twitch, zatím kolem pár set Kč měsíčně. Podle odpovědi nemusím být OSVČ, ovšem pro možnost výdělku musím vložit číslo TIN (Taxpayer Identification Number). To nevím jak získám, jelikož jde o naše DIČ. Jaké číslo mám vložit? Případně jak mám postupovat?

Dobrý den, jedná se o americkou obdobu českého IČ (nikoliv DIČ) - IČ má každý živnostník, DIČ pouze plátci DPH (od obratu 1 mil. Kč). Twitch TIN nevyžaduje, pokud nežádáte o sníženou sazbu srážkové daně. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR