Obchod s kryptoměnami, Podvod

24.12.2020 Podvod

Dobrý den, nedávno jsem naletěl na jednu stránku, kde se obchoduje s kryptoměnou. O peníze mi nejde ale o to, že při registraci požadovali identifikaci nějakým dokladem. Občanku jsem nedával, ale bohužel foto řidičského průkazu jsem poskytl. Zde se nachází jméno, rodné číslo a fotka. Je možné nějaké zneužití? Podvodná stránka se nachází v zahraničí, takže zde v ČR nejsem schopen zjistit, zdali se něco stalo.

Dobrý den,

foto řidičského průkazu by zneužitelné být nemělo. V takovýchto případech ale bohužel nikdy nemůžete vědět, jak přesně Vás chce podvodník obrat (zda z Vás chce pouze zkusit vytáhnout peníze nebo i sbírá citlivé osobní údaje).