Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #10872, Půjčka ze zahraničí

Jak chránit své bankovní údaje při žádosti o soukromou půjčku?

3.8.2020 Podvod

Dobrý den, žádám o půjčku ze soukromého zdroje a chtějí po mně tyto informace: jméno příjemce, IBAN, BIC nebo SWIFT, název banky, úplná adresa banky. Jsou tyto informace pro mně nějak nebezpečné? Dají se použít k vykradení mého učtu? Děkuji

Dobrý den,

tyto informace zneužitelné nejsou, nicméně se jedná o podvod. Internetem kolují desítky těchto falešných nabídek požadujících právě tyto informace, ve všech případech se jedná o podvod. Cílem podvodníků je z Vás vytáhnout peníze (např. poplatek za sjednání půjčky, atd.). Půjčku Vám tito podvodníci sídlící v zahraničí (země se špatnou vymahatelností práva) nikdy neposkytnou.