Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #14533, Půjčka a interpol

Půjčka a interpol , Podvod

E

Dobrý den, mám dotaz. Je mi vyhrožováno interpolem že jsem si vzala půjčku 50 000 EUR. Jsem s České republiky a vyhrožuje mi neznámý email ze zahraničí kristanalinageogieva814@gmail.com.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

jedná se o podvod. Emaily neznámých cizinců slibující Vám půjčku, dědictví dary nebo naopak vyhrožující Interpolem, FBI, atd. a požadující peníze ignorujte. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

14.6.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Následky koronavirové pandemie se projevují, nesplácených úvěrů přibývá. Přesně to vyplývá z údajů České národní banky. Podle jejích dat měli na konci prvního čtvrtletí lidé problémy se splácením u 5,5 % spotřebitelských úvěrů. O rok dřív to přitom bylo jen u zhruba 4 % půjček.

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

9.6.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Přijít do banky, vyndat z peněženky hotovost a předat ji pokladní. Taková scéna může být už brzy minulostí. Banky totiž čím dál častěji ruší na svých pobočkách pokladny a nahrazují je vkladovými bankomaty – tedy vkladomaty.

Úroky hypoték vyrostly ke 2 %. Poptávka je přitom stále rekordní

Úroky hypoték vyrostly ke 2 %. Poptávka je přitom stále rekordní

7.6.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Už jen dvě setiny procenta. Tak málo chybělo na konci dubna k tomu, aby se průměrná úroková sazba hypoték vyšplhala na 2 %. Zdražování hypotečních úvěrů přitom ještě zdaleka nekončí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MR

#14545, Stavba na pozemku s věcnými břemeny, Reality, 14.6.2021

Dobrý den, je možné na pozemku, kde je zástavní právo a věcná břemena zákaz cizení, zákaz zatížení a jízdy a chůze postavit nový dům?

Dobrý den, stavět na takovém pozemku může být poměrně komplikované. zástavní právo: stavba je nedílnou součástí pozemku, a pokud se pozemkem ručí za cizí hypoteční úvěr, mohl byste o nemovitost kdykoliv přijítzákaz zcizení: znemožňuje převod pozemku (nestal byste se majitelem své nemovitosti)zákaz zatížení: nemůžete pozemek zatížit jiným věcným břemenem, např. právem služebnosti k budované elektro/plynové přípojce (je-li pozemek nezasíťovaný, bude jeho zasíťování komplikované)právo chůze a jízdy: zde náleží, k jaké části pozemku se toto omezení vztahuje

M

#14544, Insolvence a dědictví, Exekuce a insolvence, 13.6.2021

Dobrý den, chci se zeptat, se sestrou jsme zdědili napůl barák po mamince, kde žije tatínek. Sestra je v invalidnim důchodu a je v insolvenci. Co mohu očekávat jako majitel půlky nemovitosti? Insolvence má mnohem nižší cenu než půlka nemovitosti. Mohou ji insolvenční věřitelé chtít prodat nebo mohou mi nabídnout odkup? Pokud bude sestra splácet, co bude s částí nemovitosti? Zbývají ji 2 roky. Bude muset doplatit celou část, když má část nemovitosti ve výši finanční částce nebo se na ni vztahuje tzv odpustek po těch dvou letech? Děkuji

Dobrý den, bude-li sestra v insolvenci úspěšně oddlužena (v rámci osobního bankrotu/5 let splatí min. 30% přihlášených pohledávek a soud ostatní dluhy promine), již nic dalšího platit nebude (zbylé dluhy ji budou prominuty). O sestřině polovině nemovitosti rozhodne ins. správce. Těžko odhadovat, bude-li chtít nemovitosti prodat či nikoliv. Půjde-li nemovitost do dražby, určitě budete mít možnost se dražby zúčastnit a nemovitost koupit. Vaší poloviny se případný prodej samozřejmě týkat nebude, ale jak sama tušíte, vlastnit nemovitost na půl s cizí osobou není to pravé ořechové (lepší by v takovém případě bylo nemovitost vykoupit).

JD

#14543, Půjčka, rozvod a SJM, Půjčka, 13.6.2021

Dobrý den, s bývalým manželem jsme si brali uvěr na 360 000 Kč. V dnešni době uvěr činí už 460 000 Kč. V majetkovém vyrovnání po rozvodu se manžel zavázal, že veškeré závazky přebírá na sebe. Do dnešní doby tak neučinil, vše šlo za mnou. Mám vše právně podložené. Je nějaká šance se toho zbavit?

Dobrý den, máte-li s ex-manželem uzavřenou právně vymahatelnou dohodu o převzetí půjčky, domáhejte se nápravy soudní cestou.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR