Jak vymáhat peníze za skenování a další služby od kurýrní služby soudně?

4.8.2019 Podvod

Pokračování dotazu č. 7228: Ješte se vracím k minulému dotazu ohledně peněz z Německa. Peníze, které jsem poslala kurýrní službě za skenování atd., lze vymahat soudně?

Dobrý den,

samozřejmě že můžete podat trestní oznámení pro podvod a soudně vymáhat náhradu škody, nicméně Vaše šance na úspěch se bohužel limitně blíží nule. Žádná kurýrní služba nebyla, celou dobu jste si psala s podvodníkem, který sídlí v zemi s velmi špatnou vymahatelností práva (nejčastěji Afrika).