Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #9327, Podvod - vrátí mi banka peníze?

Podvod - vrátí mi banka peníze?, Podvod

21.3.2020 Podvod

Dobrý den, naletěl jsem podvodníkovi, našel mě na bazaru a chtěl koupit co prodávám, že pošle peníze na účet. Dal jsem mu IBAN číslo od účtu v ČS a on pak psal, že poslal peníze přes paypal, ale že mám zaplatit jeho dopravu, že navýší cenu o dopravu. Tak jsem zaplatil, pak přišel email od paypal údajně falešný, že mám zaplatit pojištění dopravce,  a pak bude dokončený převod. Opět jsem zaplatil, pak zase další email, že chtějí poplatky od bank za převod velkých peněz, tak jsem zase zaplatil, no dohromady jsem poslal 17 000 Kč. Vše jsem platil kartou přes transferwise. Mám veškerou komunikaci na gmail, výpisy kolik jsem poslal i komunikaci na whatsapp s podvodníkem. Má to být Rumun. Vrátí mi banka peníze zpět, když podám reklamaci? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Vy jste dobrovolně zaplatil podvodníkovi 17 000 Kč. Proč by Vám banka měla vracet peníze? Banka Vám může uznat reklamaci a kompenzovat škodu za svá pochybení. Banky nehradí škody za pochybení, kterých se dopustí klienti ve svých občanských životech. Jako prodávající si pamatujte následující:

1) kupující platí prodávajícímu (nikdy ne naopak)

2) zboží můžete odeslat až po připsání platby na svůj účet

3) všichni zájemci ze zahraničí jsou obvykle podvodníci (Vy přece také nenakupujete použité zboží na rumunském online bazaru, nedává to absolutně žádný smysl)