Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #23554,Cizinec mi slibuje peníze, v čem je podvod?

Cizinec mi slibuje peníze, v čem je podvod?, Podvod

21.5.2024 Podvod

Pokračování dotazu č. 23324: Dobrý den, proč jste zveřejnil můj dotaz? Nevyhovuje mi, že se o tom dočítám touto cestou. Jsem už dost potrestaná za to, že jsem byla důvěřivá. Velice ráda bych zjistila pozadí celého příběhu, ale nevím jak na to. Toho muže znám 3 roky. Dnes jsem si jistá, že je to podvodník. Ale pořád nevím, co si mám myslet o bance. Dostala jsem od banky název účtu a heslo k jeho otevření. Co vlastně banka sleduje? Když účet otevřu, budu zřejmě moct převést peníze. Dávají mi i možnost nechat si poslat peníze na platební kartu. Nerozumím tomu. Kdyby po mně chtěli peníze, bylo by to jasné. Ale oni mi dávají možnost peníze vybrat. Jaký to má smysl, jestli jsou to podvodníci? Kdyby banka byla falešná, nenabízela by mi přece možnost vybrat peníze? Byla bych moc ráda, kdybych své peníze dostala zpátky. Pokud můžete, napište mi svůj názor. Děkuji

Dobrý den,

v rámci naší bezplatné finanční poradny zveřejňujeme všechny otázky a odpovědi - vše je anonymní a s odstraněním všech citlivých údajů. Vaše otázka a naše odpověď tak poslouží i ostatním návštěvníků portálu, kteří řeší podobné problémy. Řešíme velké množství podvodů a i díky zodpovězeným a publikovaným dotazům se nám podařilo zachránit nemálo obětí před ztrátou peněz.

K Vašemu dotazu - opravdu jde o podvod, nic jako heslo pro otevření bankovního účtu či zpoplatněný certifikát AML neexistuje. Požadavek na zasílání plateb přes dárkové karty na Steamu je absurdní. Komunikujete s podvodníky, kteří se tváří jako banka (mohou mít i webové stránky a systém, který vypadá jako banka). Jaký má smysl nabízet Vám výběr peněz a zbohatnutí? Cílem podvodníků je připravit Vás o peníze. Abyste jim na to skočila, musí Vám slíbit něco, po čem toužíte. Někteří podvodníci slibují peníze (dar, dědictví, převody peněz), jiní vztah (podvodníci se vydávají za lékaře a vojáky v zahraničí, slibují příjezd za Vámi) a další třeba jen reagují na Váš inzerát s prodejem bazarového zboží a nabízí jeho koupi. Nějaké peníze jste podvodníkům již poslala. A o další peníze si podvodníci řeknou, až se systém bude tvářit, že Vám skutečně někdo posílá peníze (budou chtít uhradit smyšlené poplatky a daně). A Vy budete platit a doufat, že už Vám ty slíbené peníze někdo pošle.

Ještě jednou a naposledy - s podvodníky se nebavte, neposílejte jim žádné peníze. Nikdo Vám jen tak žádné peníze nepošle/nedaruje.