Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #4407, Převod peněz ze zahraničí

Jak převést peníze z nerezidenčního účtu k nám?

4.3.2018 Podvod

Pokračování dotazu č. 4406: Mám tam založený nerezidenční účet a chci peníze převést k nám.

Dobrý den,

když chcete peníze převést ze svého španělského účtu na český, proč byste zároveň měla posílat peníze z českého účtu na španělský? To přece nemá logiku. Nejedná se o podvod? Nekontaktoval Vás neznámý cizinec přes email, že chce pomoc s převodem peněz ze Španělska do Čech (nebo s jinou historkou - dědictví či jiné formy zázračného zbohatnutí)? A teď z Vás zkouší tahat peníze na smyšlené poplatky za převod peněz, daně a další výdaje?