Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #10919, Legalizace výnosů z trestné činnosti

Legalizace výnosů z trestné činnosti, Podvod

9.8.2020 Podvod

Dobry den, mam posledni pul rok do splaceni insolvence. Platim celou dobu poctive, vcas i neco navic. Bohuzel jsem naletela podvodnikum a resim vse s Policii. Je mozne ze mi to nejak ovlivni prubeh insolvence? Zablokovali mi ucet a podvedeni jsou po cele republice. Jde o platebni transakce pres muj ucet. Bohuzel sebrali penize a neodesilali zaplacene zbozi. Bojim se, ze aniz bych udelala vedome neco nezakonneho, tak mi to muze uskodit. Dekuji

Dobrý den,

to čeho jste se dopustila (nechávala si na svůj účet přeposílat platby za falešné obchody podvodníků) se bude pravděpodobně kvalifikovat jako napomáhání k trestné činnosti (podvodu) a/nebo legalizace výnosů z trestné činnosti (lidově "praní špinavých peněz"). Je to stejné, jako byste převážela přes hranice drogy, a pak Policii tvrdila, že jste jen převážela balíčky od neznámých lidí za úplatu, aniž byste znala jejich obsah. Toto zkrátka dělat nemůžete.

Bude záležet na kvalifikaci trestného činu ze strany Policie a dalším postupu podvedených (nárokování škody v civilním řízení - jak velkou škodu jste způsobila), ale případné zrušení insolvence jen půl roku před koncem řádného termínu může být Vaší menší starostí (náhrada škody podvedeným či v krajním případě trest odnětí svobody by na Vás měly pravděpodobně větší dopad).