Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #22262, Neznámý člověk mi chtěl pomoci s penězi a investicemi

Neznámý člověk mi chtěl pomoci s penězi a investicemi, Podvod

19.10.2023 Podvod

Dobrý den, kontaktoval mě člověk s tím, že jsem si v minulosti založil účet na automatické obchodování s vkladem 250 Euro a nyní že mám na účtu 15 000 Euro a že je nutné je vybrat, jinak prý mi finanční úřad na konci roku vyměří daň 19% z této částky. Nabídl se, že mi pomůže tyto peníze převést na můj účet za provizi 750 Euro. Vypadal věrohodně, tak jsem zkusil spolupracovat. Nejdříve mě nechal nainstalovat program anydesk pro vzdálenou správu PC a pak po mně chtěl IBAN a SWIFT. Tato čísla že najdu po přihlášení ke svému bankovnictví na PC. V ten moment jsem rozhovor ukončil. Sdělil mi podrážděně, že mám očekávat příští rok onu výzvu k platbě daně. Myslíte, že se jednalo o podvod? Nebo snad mi opravdu hrozí daň 19% z 15 000 Euro, kdybych snad v minulosti nějaký účet založil, ačkoliv si toho nejsem vědom?

Dobrý den,

samozřejmě se jednalo o podvod. AnyDesk slouží ke vzdálené správě počítače, podvodník Vás chtěl nejen obrat o 750 euro, ale taktéž Vám chtěl přes AnyDesk vybrat všechny peníze z účtu. AnyDesk ihned odinstalujte.