Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #21942, Dědictví, španělský právník a karta s penězi

Dědictví, španělský právník a karta s penězi, Podvod

22.8.2023 Podvod

Dobrý den, kontaktoval mne před časem právník ze Španělska, že našel stejné příjmení jako moje a chce mi vyřídit dědictví a podělit se o něj. Napsala jsem mu, že takovým způsobem to nelze a nedělá se to. Odmlčel se. Nyní mi napsal, že našel někoho v jiné zemi, pro kterého to vyřizuje, že jsem promarnila šanci, ale jako pozornost mi pošle visa kartu s větším obnosem. Posílá to přes spedici Primexcourierservice. Ti mi napsali, že zásilku zadržela německá celnice a chtějí celní poplatek 1 540 Eur za propuštění zásilky. Reagovala jsem, že v eurozoně neplatí clo. Ověřila jsem si adresu odesílatele ze zmíněné firmy na jejich centrální adrese, odpověděli že je to správně, daná osoba u nich opravdu pracuje a že mám uhradit poplatek a zásilka s kartou mi bude doručena. Právník ze Španělska jen napsal, že nechápe, proč nechci kartu s penězi bez dalšího naléhání. Primex mi dokonce napsal garanční dopis, peníze mají jít na účet v Německu na konkrétní osobu. Poplatky jsou nazvány: a) International Duty Of Non Inspection Document = 1,100.00 EUR Je to jen další nový fígl? Poprosím o odpověď, děkuji

Dobrý den,

nabízené dědictví i karta s penězi jsou podvod. Podvodníci se Vás jen snaží obrat o peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky, daně, cla). Vůbec nemá smysl na podobné nabídky jakkoliv reagovat.