Jak zjistit majitele účtu a telefonního čísla při podání trestního oznámení?

30.10.2018 Podvod

Dobrý den, prosím Vás, poslal jsem převodem pánovi z bazaru 11 000 Kč za mobil, podací lístek slíbil že pošle, ale neposlal. Následně přestal i komunikovat. Plánuji podat trestní oznámení. Chci se zeptat, zda může policie zjistit majitele účtu jen pomocí čísla účtu či telefonu. Děkuji

Dobrý den,

na bazarech se bez prověření identity prodejce nakupuje maximálně dětské oblečení za pár korun. Vše ostatní jen přes Aukro, eBay či osobní předání. Jinak je to loterie. Policie může požádat banku o sdělení jména majitele účtu, nicméně i minimálně inteligentní podvodník má účet veden tzv. na bílého koně (např. bezdomovec). Trestní oznámení určitě podejte, ale šance na vypátrání pachatele je bohužel malá.