Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #11692, Sdělil jsem podvodníkovi údaje o kartě

Sdělil jsem podvodníkovi údaje o kartě, Podvod

7.11.2020 Podvod

Dobrý den, mému příteli přišel email od České pošty ohledně nezaplaceného cla, a tudíž nedoručení balíčku. Ptal se mne, zdali jsem něco objednávala a já řekla ano. Vyplnil tedy na portálu na který ho to odkázalo údaje o kartě včetně 3 čísel vzadu. Nenapadlo nás vůbec, že by mohlo jít o podvod. Druhý den mu volala banka, že blokuje kartu skrz podezřelé transakce. Ukázalo se, že z účtu odešlo přes 8 000 Kč nějaké společnosti v USA. Platbu jsme ihned druhý den reklamovali, avšak banka reklamaci odmítla skrz poskytnutí údajů z karty. Jsou nějaké možnosti jak peníze dostat zpět? Pořád máme i podvodný email. Děkuji za radu

Dobrý den,

Vy jste podvodníkovi dobrovolně sdělili velmi citlivé údaje (číslo karty, datum expirace, CVV/CVC kód), na základě kterých byl podvodník schopen s vaší kartou provést platby. Takovou reklamaci banka bohužel uznat nemůže. Můžete podat trestní oznámení na neznámého pachatele a škodu vymáhat po neznámá osobě, která s vaší kartou platbu provedla. Ale šance na vypátrání pachatele je bohužel velmi nízká. Pamatujte, že nikomu (ani přes email, FB, jiné prostředky elektronické komunikace) takto citlivé údaje sdělovat nemůžete.