Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #21167, Naletěla jsem podvodníkovi

Jak se bránit podvodníkům a ochránit svůj bankovní účet?

7.4.2023 Podvod

Dobrý večer, asi jsem naletěla podvodníkům - může se mi něco stát s účtem? Hledala jsem kdejaké info. A až teď jsem narazila na tuto informaci. Bohužel jsem jim již zaslala své údaje i údaje o účtu.

Dobrý den,

co přesně jste prosím podvodníkům poslala? Číslo účtu zneužitelné není, přihlašovací údaje k účtu ano. Pokud si nejste jista, raději proaktivně kontaktujte svou banku a domluvte se na blokaci platební karty a změně přístupových údajů k účtu.