Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #11969, Poslala jsem peníze do zahraničí

Poslala jsem peníze do zahraničí, Podvod

1.12.2020 Podvod

Dobrý den, poslala jsem peníze za účelem výnosů podvodným traderům. Volali mi z různých států a nakonec mě zlomili. Když jsem chtěla ze svého účtu na jejich webu poslat peníze zpět na svůj bankovní účet, chtěli po mně kopie dokladů, kopii karty z obou stran, pouze zakryté číslo na zadní straně, výpis z karty s mojí adresou. Už je to přes měsíc. Co mám udělat a co mi hrozí?

Dobrý den,

to opravdu stačí, aby Vám zavolal neznámý cizinec a Vy mu obratem posíláte své peníze a takto velmi citlivé údaje a doklady? Těžko soudit, jak přesně chtějí podvodníci tyto údaje zneužít. Na kopie dvou dokladů totožnosti a výpisu z účtu lze založit účet nebo si např. sjednat půjčku. Se znalostmi údajů platební karty (číslo karty, datum expirace, CVV/CVC kód) lze provést platby. Zkuste si vzpomenout, co přesně jste podvodníkům poskytla/kopie kterých dokladů a karet a případně tyto karty a doklady zablokujte a nechte si vystavit nové.