Proč banka Monte dei Pashi di Siena požaduje devizového cizince a má pobočku v ČR?

20.1.2018 Podvod

Dobrý den, obchodujeme se světem a náš odběratel chce, aby peníze chodily přes banku v Itálii. Že údajně má pobočku i v České republice, jenže tu jsme nikde nenašli. Jedná se o banku Monte dei Pashi di Siena. Po emailovém kontaktu do Sieny nám naspali, že se musíme stát devizovým cizincem. Účet není náš, ale odběratel chce, aby peníze chodili přes půlku světa, jaký k tomu může mít důvod? Má tato banka pobočku v ČR a proč po nás může chtít jakéhosi devizového cizince? Neporušujeme tím nějaké zákony? Celé je to divné a nikdo není schopen nám odpovědět, tak bychom se rádi zeptali zkušenějších, jestli by nám neporadili nebo neodpověděli, co za tím může být. Přece když pošlu peníze na nějaký účet, jak si jej protistrana vybere a proč tak složitě. Co v tom může být? Děkuji

Dobrý den,

a nejedná se o podvod? S čím obchodujete a kdo je Vaším zákazníkem? Banka Monte dei Pashi di Siena v ČR pobočku nemá. Pojem "devizový cizinec" neexistuje. Logický důvod pro to, aby odběratel měl zájem Vám platit na speciální účet do Itálie místo do ČR není (v rámci EU je jedno, do které země bude posílat peníze).