Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #15758, Cizinec v Turecku mi chce poslat peníze

Cizinec v Turecku mi chce poslat peníze, Podvod

2.11.2021 Podvod

Dobry den, jeden muj znamy ktery zije v Americe, ale se nachazi momentalne v Turecku, dle jeho slov nemohl otevrit svuj bankovni ucet kz duvodu nedostupnosti stranky banky v Turecku. Proto mne poprosil abych se do jeho internetoveho bankovnictvi prihlasila a z toho uctu poslala penize na ucet ktery mi poslal. K potvrzeni transakci bylo potreba zadat autorizacni kod, ktery vzapeti poslal. Ucet byl veden na jeho jmeno, ale vzhledem k tomu ze od te doby tomu panovi se stava jedna neuveritelna prihoda za druhou, dostala jsem strach jestli jsem neudelala chybu.

Dobrý den,

pokud "vaším známým" myslíte neznámého cizince, který Vás oslovil přes sociální sítě nebo email, pak se jedná o podvodníka. Cílem podvodníků je z Vás vytáhnout peníze (bude se vymlouvat, že potřebuje na poplatky a že Vám peníze pošle - celý domnělý internetbanking je podvod). Alternativně Vás podvodník zneužije k legalizaci výnosů z trestné činnosti.