Co dělat, když vám přijde dar ze zahraničí, který nechcete a hrozí vám sankce?

10.2.2023 Podvod

Dobrý den, kontaktovali mě ohledně daru ze zahraničí, který nechci. Chtějí zaplatit poplatek za zrušení smlouvy, chtějí mě potrestat za praní špinavých peněz a za podvod, ale ty peníze/dar jsou na účtu ve Francii, který je na mé jméno (donutili mě si založit jejich účet). Ale tady v České Republice na osobním účtu nemám nic z toho daru. Ve Francii na účtu je peněžní dar, nemám k němu přístup a odmítám ho. Teď budou chtít peníze za zrušení smlouvy a nevím co mám dělat. Čekají že jim odpovím, kontaktoval mě Interpol Francie.

Dobrý den,

žádný dar ani účet v zahraničí nemáte, celou dobu si s Vámi píší podvodníci a jen se z Vás snaží vytáhnout peníze. Nejprve to zkoušeli po dobrém (nabízeli dar), nyní zkouší hrozbu (podvodníci Vám píší jménem smyšleného Interpolu/Policie). Email označte za spam a více se s podvodníky nebavte.