Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #6257, Falešná pojistná smlouva

Falešná pojistná smlouva, Podvod

21.3.2019 Podvod

Dobrý den, nedávno jsme se s přítelkyní dozvěděli, že je na ni uvalena exekuce za neplacení pojistné smlouvy, kterou za ní vyplnila její macecha, která v dané pojišťovně pracovala, tudíž ona o ní nevěděla. Vše je již nahlášeno na polici jako podvod a mě zajímá, jestli může exekutor zmrazit můj účet v bance, kam chodí i rodičovský příspěvek mojí přítelkyně. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

je velmi dobře, že jste hned tento podvod nahlásili na Policii ČR. Riziko exekuce (zmražení Vašeho účtu) tu bohužel je. Doporučuji o podaném trestním oznámení informovat pojišťovnu, která by na základě těchto nových skutečností měla vymáhání nezaplaceného pojistného pozastavit.