Banky.cz Bankovní poradna zdarma #904, Dotaz v bankovní poradně

Jak zrušit životní pojištění u AXA a ušetřit 890 Kč měsíčně?

dobrý den v září tomu budou dva roky co jsem si sjednala životní pojištění u jisté velmi nesolidní firmy s příslibem uvěru.Pojištění platím a firma se ztratila,úvěr nemám a ted jsme přišli s manželem o dům, já si nadále nemohu dovolit platit měsíčně částku 890kč.je to životní pojištění u AXA je na jméno Pitrová Martina,ted jsem Parolková jelikož jsem se vdala.Ráda bych zrušila tuto pojistku jelikož částka je pro mě neúnosná!890 kč mám na deset dní pro sebe a manžela na jídlo!Děkuji moc za radu,jak dále postupovat,taktéž za odpověď a přeji hezké den Parolková Martina

Dobrý den,

bohužel jste se stala obětí podvodu. Prodat někomu životní pojištění je jako zlatý důl, neboť ten kdo Vám ho sjednal za Vás inkasoval velmi tučnou provizi (obvykle 12-24 Vašich měsíčních plateb).

Neznám přesně Vaše smluvní podmínky, ale většinou bývá možné toto pojištění po uplynutí roku či dvou zrušit, ovšem za cenu sankcí v podobě ztráty valné většiny takto naspořených peněz.

1) prostudujte důkladně smluvní podmínky k pojištění a zvažte sankce

2) již nikdy více si nezkoušejte půjčovat od mimobankovních poskytovatelů úvěrů

3) můžete zkusit žalovat onu ztracenou firmu pro podvod, ale obvykle bývají tyto smlouvy konstruovány tak dokonale, že je i takto zjevný podvod nepostižitelný

4) než cokoliv v životě podepíšete, pořádně to rozmyslete, poraďte se s okolím/právníky atd. Nikdy nic nepodepisujte neznámým lidem na ulici, podezřelým firmám slibujícím modré z nebe. Váš jediný podpis Vám může zničit celý život.