Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #12021, Neoprávněná platba kartou

Neoprávněná platba kartou, Podvod

5.12.2020 Podvod

Dobrý den, někdo se mi zřejmě přes Facebook naboural do účtu na Slevomatu a objednal si zde dva vouchery (jeden za 2 000 Kč). Jelikož jsem tam měla uloženou kartu, ihned se mu ukázaly kódy k voucherům a ty pak hned uplatnil na eshopu. Vůbec netuším, jak se to mohlo stát - hesla mam všude jiná a poměrně silná. V bance jsem kartu zablokovala, na daném eshopu ani Slevomatu mi nemohou nijak pomoci. Platbu jsem u banky reklamovala a čekám na vyřízení. Je nějaká šance získat peníze zpět? Děkuji.

Dobrý den,

více než podat reklamaci bohužel učinit nelze. Mohla byste ještě případ nahlásit Policii ČR, ale do 10 000 Kč se jedná pouze o přestupek (nikoliv trestný čin). Pro příště doporučuji údaje k platební kartě nikam neukládat.