Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #12696, Slíbili mi dar ze zahraničí

Slíbili mi dar ze zahraničí, Podvod

28.1.2021 Podvod

Pokračování dotazu č. 12658: Dobrý den, srdečně vám děkuji za odpověď. Kdybyste potřebovali další podklady, mohu Vám je zaslat, neboť mám vše v telefonu. Mám čísla účtů, na které jsem zasílala peníze. Bylo toho docela dost, asi 70 tisíc Kč. A máme číslo na tu banku a máme číslo na pana advokáta, který to měl původně vyřizovat, ale už je to dlouho a nic se s tím nedělo. Jen chtěli peníze.

Dobrý den,

o svých 70 000 Kč jste bohužel definitivně přišla. Není jak získat tyto peníze zpět. Jméno advokáta je smyšlené, celou dobu s Vámi komunikoval pouze podvodník (i jménem jiných osob). Můžete podat trestní oznámení, které pravděpodobně nic nevyřeší. Hlavně si ale pamatujte, že nikdy a za žádných okolností nesmíte neznámým cizincům do zahraničí posílat peníze. Žádných darů ani ničeho jiného se nikdy nedočkáte, vždy se jedná o podvod.