Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #8368, Protáčení smluv

Protáčení smluv, Podvod

JK

Dobrý den, v roce 2014 jsem si nechal založit spořící účet u fondu portfolia Conseq Horizont, kde byla potřeba dát předplacených vstup poplatek cca 27 000 Kč. Poplatek byl zaplacen jednorázově, a pak na jeho účet byly posílány každý měsíc určité peníze, např. 3 000 Kč měsíčně. Nyni mě ale kontaktoval fin. poradce, který chce přesunout stávající portfolio horizont invest na novou smlouvu Conseq realitní, ale chce opět za to vstupni poplatek, což se mně moc nelíbí, poněvadž už jsem ho jednou platil. Má na to nárok nebo je to jen další vytahování peněz z investorů? Děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

Váš finanční poradce si z Vás dělá lidově řečeno "dojnou krávu". To Vám přijde normální zaplatit někomu 27 000 Kč za možnost spořit?! Navíc se nejedná o spořící účet, ale čistě o investice, kde můžete taktéž o všechno přijít. Spočtěte si, kolik jste celkem do tohoto produktu nasypal peněz (včetně oněch 27 000 Kč) a kolik Vám nyní vyplatí. 

Na Vaši otázku "jestli na to má finanční poradce nárok" lze odpovědět asi tak, že na to má stejný nárok jako tzv. "šmejdi" prodávající zázračné sady hrnců seniorům na předváděcích akcích za desítky tisíc korun. Váš finanční poradce je placen provizně podle toho, co Vám prodá (podobně jako např. podomní prodejce vysavačů). Proto Vám nabízí ty nejpředraženější produkty, neboť z nich má nejtučnější provize (v tomto případě na Vás inkasoval pravděpodobně celých 27 000 Kč a nyní by si to s Vámi rád zopakoval). 

O těchto nekalých praktikách finančních poradců byl natočen i dokument Rada nad zlato, doporučuji shlédnout. Dávat své peníze do rukou takovýchto odborníků je krajně nerozumné.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Přinese zvýšení sazeb ČNB také dražší hypotéky? Dost možná to tak nebude

Přinese zvýšení sazeb ČNB také dražší hypotéky? Dost možná to tak nebude

26.2.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Nečekané. Takové bylo únorové rozhodnutí České národní banky (ČNB) o tom, že zvýší úrokové sazby. Řada médií a analytiků začala v té souvislosti ihned spekulovat o zdražení hypoték. Jenže je docela možné, že k němu vůbec nedojde.

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

24.2.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Bez povinného ručení se žádný majitel auta či motorky neobejde. Ze zákona ho musí mít ještě předtím, než poprvé vyjede na silnici. Jenže jak vybrat to opravdu nejlepší povinné ručení? Rozhodně se neřiďte jen podle ceny, kritérií je mnohem víc.

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

21.2.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Vložit peníze do zlata, akcií nebo do nemovitostí? A jak vlastně postupovat, aby se mi investování opravdu vyplatilo? Takové otázky se honí v hlavě snad každému, kdo uvažuje o investicích. Podívejte se proto, jak správně investovat peníze, abyste minimalizovali riziko a zároveň dosáhli na zajímavé zhodnocení.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

K

#9077, Insolvence a ztráta příjmu, Exekuce a insolvence, 25.2.2020

Pokračování dotazu č. 9074: Když odejdu z práce a nebudu mít tedy příjem, z čeho mi budou insolvenci strhávat?

Dobrý den, srážky lze provádět z mateřské i rodičovské, nicméně pokud byste nebyla schopna plnit podmínky insolvence, byl by Vám osobní bankrot neúspěšně ukončen (pro insolvenční řízení zahájená před 6/2019 - je třeba během 5 let splatit min. 30% dluhů, pro novější řízení - je třeba splácet měsíčně min. 2 200 Kč).

L

#9076, Insolvence, Exekuce a insolvence, 25.2.2020

Dobrý den, od 27. ledna mám Krajským soudem v Plzni přiděleného ins. správce. Do dnešní doby se mi ještě neozval. Mám čekat já až se ozve nebo se mám ozvat já? Nyní se přihlašují věřitele. Nechci nic podcenit. Děkuji

Dobrý den, máte-li jakékoliv pochyby o průběhu insolvence, kontaktujte svého insolvenčního správce (to je osoba, která pro Vás pracuje - za úplatu řídí Váš osobní bankrot).

K

#9075, Výběr valut, Běžný účet, 25.2.2020

Pokračování dotazu č. 9070: Valuty budu nakupovat u České spořitelny, tam mám i účet, ze které budu směnu platit.

Dobrý den, Česká spořitelna neúčtuje žádný poplatek za výběr z valut z vlastního účtu (při výběru z korunového účtu dojde k přepočtu kurzem "valuty prodej" ze dne výběru).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR