Protáčení smluv, Podvod

29.12.2019 Podvod

Dobrý den, v roce 2014 jsem si nechal založit spořící účet u fondu portfolia Conseq Horizont, kde byla potřeba dát předplacených vstup poplatek cca 27 000 Kč. Poplatek byl zaplacen jednorázově, a pak na jeho účet byly posílány každý měsíc určité peníze, např. 3 000 Kč měsíčně. Nyni mě ale kontaktoval fin. poradce, který chce přesunout stávající portfolio horizont invest na novou smlouvu Conseq realitní, ale chce opět za to vstupni poplatek, což se mně moc nelíbí, poněvadž už jsem ho jednou platil. Má na to nárok nebo je to jen další vytahování peněz z investorů? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Váš finanční poradce si z Vás dělá lidově řečeno "dojnou krávu". To Vám přijde normální zaplatit někomu 27 000 Kč za možnost spořit?! Navíc se nejedná o spořící účet, ale čistě o investice, kde můžete taktéž o všechno přijít. Spočtěte si, kolik jste celkem do tohoto produktu nasypal peněz (včetně oněch 27 000 Kč) a kolik Vám nyní vyplatí.

Na Vaši otázku "jestli na to má finanční poradce nárok" lze odpovědět asi tak, že na to má stejný nárok jako tzv. "šmejdi" prodávající zázračné sady hrnců seniorům na předváděcích akcích za desítky tisíc korun. Váš finanční poradce je placen provizně podle toho, co Vám prodá (podobně jako např. podomní prodejce vysavačů). Proto Vám nabízí ty nejpředraženější produkty, neboť z nich má nejtučnější provize (v tomto případě na Vás inkasoval pravděpodobně celých 27 000 Kč a nyní by si to s Vámi rád zopakoval).

O těchto nekalých praktikách finančních poradců byl natočen i dokument Rada nad zlato, doporučuji shlédnout. Dávat své peníze do rukou takovýchto odborníků je krajně nerozumné.