Proč banka komplikuje život svým klientům? Problém se zasíláním výpisů z účtu přes internetové bankovnictví.

25.11.2014 Banka

Dobrý den. Proč prosím komplikujete úplně zbytečně život Vašim klientům? Tada je názorný příklad Vašeho přístupu k nim. Spravujeme účet mojí tchýně spolu s její dcerou. Máme přístup ke kontu,přez intenet.bankovnictví,kartu k účtu. A vznikl problém. stále nám posíláte výpisy z účtu,PŘESTOŽE JSME JIŽ 2X NAVŠTÍVILI VAŠ I/nebo naši /?instituci-ČS,kde není možné jednoduchou formou nastavit tuto podmínku ---ukončení zasílání výpisu.!!!!!' Copak je natom tak nemožného? .Byli jsme obeznámeni i stou variantou,že bychom měli přinést plnou moc majitelky účtu-UPOZORNUJI-MAJITELCE JE SKORO 90 LET ROK NAROZENÍ 1925.Tak jde to nebo nejde je to pudová záležitost????a dnes ,když jsme donesli tuto plnou moc,psanou klasicky na PC a podepsanou majitelkou účtu,byli jsme poučeni,že plná moc musí být notářsky ověřená, No to snad ne! Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejsme Česká spořitelna ani jiná banka, ale poradenský portál.

Pokud se Vám přístup České spořitelny nelíbí, proč nepřevedete běžný účet k jiné bance? Na trhu máme přes 30 bank - není nic jednoduššího než přejít ke konkurenci. Doporučuji např. mBank, ZUNO Bank, Air-Bank či pokud máte rádi širší síť poboček tak FIO Banku. Zde všude máte vedení účtu kompletně zdarma (včetně všech plateb, karty, internetbankingu), bez podmínek a nikdo Vás nebude obtěžovat papírovými výpisy. Jediné za co platíte jsou výběry z bankomatů.

Pokud paní nemůže sama na pobočku, mBank za ní pošle zdarma kurýra s podpisem smlouvy až domů, u Air-Bank lze založit účet plně online (stačí poslat fotku občanky emailem). Nebylo by to takto pohodlnější?

Jinak na obranu ČS (s jejichž přístupem ke klientům mnohdy nesouhlasím) je třeba podotknout, že plná moc bez notářského ověření je neplatná vždy. Banka či jiný příjemce plné moci se musí spolehnout na úřední razítko potvrzující platnost dokumentu - není zde bohužel jiná možnost jak ověřit pravost podpisu.