Jak získat výpisy z účtu pro starší osoby, které nejsou mobilní a nerozumí bankovním termínům?

22.5.2015 Banka

Dobrý den, moje matka bydlí v malé vesnici v severních čechách, má u Vás účet, ale nechodí jí vypisy z účtu. Bratr to chtěl vyřídit, ale bylo mu řečeno, že musí klient sám a osobně, matce je 83 let, tudíž si sama nic nevyřídí, není mobilní, nerozumí všem těm termínům. Nevíme, co s tím. Za jakoukoli odpověd děkuji předem a jsem s pozdravem ČERNOHORSKÁ

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál, tedy u nás Vaše matka účet nemá.

Chcete-li, aby ji bratr při jednání s bankou zastupoval, je třeba pro něj sepsat u notáře plnou moc. S takovouto plnou mocí bude moci on sám vše za svoji matku v bance vyřizovat. Další možností je nechat bratra vše spravovat přes internetbanking - k tomu není třeba plná moc, ale postačí jen přístupové údaje (má-li matka internetbanking zřízen - pokud ne, bez plné moci se bohužel neobejdete).