Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1218, Dotaz v bankovní poradně

Jak správně nakládat s nižším příjmem a minimalizovat hotovostní výběry z bankomatu

Pokračování dotazu č. 1216: Díky, omlouvám se za přehlédnutí. Co byste tedy doporučili člověku (zaměstnanci), jehož příjem bude příští 3 měsíce nižší než 15000 (tuto hranici často banky uvádějí, aby vyselektovali bonitní klienty od "ostatních"), poté v pásmu mezi 15 až 20000, který bude minimálně využívat bezhotovostní převody a měsíčně vybere max. 3x z bankomatu ? Díky :)

Dobrý den,

volte běžný účet bez poplatků od jedné z následujících bank: mBank, FIO Banka, Air-Bank, ZUNO, Equa bank.

Zdarma máte vedení účtu, všechny platby, platební kartu, internetbanking...zkrátka vše mimo výběrů z bankomatů (tyto banky se liší právě poplatky za výběry z bankomatů).

Equa bank má podmínku min. příjmu 10 000 Kč, jinak platíte měsíčně poplatek 99 Kč. Zbylé banky podmínky nemají.

Equa bank nabízí všechny výběry z bankomatů zdarma, mBank 3 výběry měsíčně za 9 Kč z libovolného bankomatu (poplatek je odpuštěn při útratě platební kartou), FIO nabízí 10 výběrů měsíčně zdarma, ale jen ze své sítě bankomatů, která není velká, atd.

Petr JermářBanky.cz