Z pošty do banky, Platba

17.10.2016 Platba

Dají se poslat z pošty peníze na účet v bance?

Dobrý den,

ano, jde to přes poštovní poukázku A pro tuzemský platební styk. Musíte zajít na pobočku České pošty, tam vyplnit onu poukázku typu A, vystát frontu a zaplatit poplatek. Při vyplňování poukázek dochází často k překlepům a chybám v platbách.

Nebylo by lepší si založit bezplatný běžný účet u banky a platby zadávat přes internetbanking z pohodlí domova a zcela zdarma? Doporučuji Equa bank - vše zdarma včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank a zcela bez podmínek. Pobočky této banky nemají hotovostní přepážky. Chcete-li vkládat hotovost na účet na pobočkách, doporučuji Fio banku (stejné podmínky jako Equa, jen má navíc hotovostní pobočky a bezplatné výběry z bankomatů jsou omezeny pouze na vlastní síť bankomatů Fio).