Výhody a nevýhody přechodu ze ZUNO do RaiffeisenBank: Poplatky, spoření, limity a další faktory

15.12.2016 Banka

Pokračování dotazu č. 3235: Dobrý den, doplňující otázka - důvody proč nepřejít ze ZUNO do mateřské RaiffeisenBank? Equa - OK, dobrý - žádné poplatky, spoření do 200000 0,8%(to by relativně šlo) , nad už jen 0,2% (to je jak když je tam rovnou 0,0% - ani těch 0,8 není žádné terno, jenže tak to dnes bohužel je=>max je dnes asi 1,0%). SMS o pohybech na účtě - nedočetl jsem se. Air-bank - vzhledem k tomu, že opravdu téměř nevybírám z bankomatu, tak by také šla (malý tarif) - sms o pohybech nevidím,.. Spoření opět limit do 250000,- (ale je tam i běžný účet do 100000,- 1% => takže teoreticky limit 350000,- ?? Jak je to s limitem - přesáhnu, tak budu spořit 0,2%, nebo do 250000,- 1% + cokoliv nad 0,2% - sčítá se to? Ohledně RaiffeisenBANK právě nevidím žádný pádný důvod, proč nepřejít tam,.. Vedení zdarma (platím pořád něco-aktivní využívání není problém, ale těch 15000 příchozí je pro běžné klienty docela dost) => Equa pouze 10000,- ,nebo! (zdůrazňuji nebo) 3x platba kartou (beru, že obojí u Equa není pro běžného člověka v ČR problém. U RB je to min 15000,- + 3 výběry, né nebo) Bankomaty zdarma Karta zdarma, nálepka zdarma,.. Spoření 0,70% (eFlexi s výpovědní lhůtou 21dní) až do 750000,- (to se hodí - Equa "pouze" do 200000,-) SMS o pohybech 4,- :-( ..to není pěkné (aspoň že emaily mají za 0,- - ale sms je sms) Jako hlavní vadu tedy vidím těch poměrně vysokých 15000,- jako jednu z podmínek pro vedení účtu zdarma,.. Děkuji, David

Dobrý den,

ano, v Air Bank je celkový limit pro lepší úročení 350 000 Kč (běžný účet 100 000 Kč, spořící účet 250 000 Kč). V případě výše celkové úložky nad limit se část do limitu úročí lepší sazbou a zbytek nad limit horší sazbou (jak v Equa bank tak v Air Bank). Povinnost zasílat na účet příjem min. 15 000 Kč není obvykle problém pro pracující na plný úvazek, ale RB tím zbytečně přichází o seniory (průměrný důchod 11 400 Kč), matky na rodičovské (11 500 Kč) a pracující na částečný úvazek. SMS info je asi věcí vkusu - já osobně raději jednou týdně zkontroluji stav na účtu přes internetbanking.