Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1347, Dotaz v bankovní poradně

Jakou částku uvést při refinancování půjčky u Air bank? Pouze úvěr nebo i pojištění schopnosti splácet?

Dobrý den, mám půjčku u Unicredit Bank kterou bych si chtěl refinancovat u Air bank, chtěl bych se jen zeptat, jakou částku mám do žádosti uvést, zda jen čistě úvěr nebo včetně pojištění schopnosti splácet? Děkuji

Dobrý den,

do žádosti uveďte, kolik zbývá k dnešnímu dni na úvěru doplatit.

Pokud byl úvěr např. 50 000 Kč a Vy jste si k němu koupil pojištění schopnosti splácet např. za 2 000 Kč, činil celkový úvěr 52 000 Kč. V internetbankingu by mělo být k nalezení, kolik Vám zbývá k dnešnímu dni doplatit.

Jinak všemožná pojištění schopnosti splácet nedoporučuji. Má to tolik výluk a tak krátkou ochranu, že se to nevyplatí.

Petr JermářBanky.cz