Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1596, Dotaz na běžný bankovní účet

Zajímá vás vedení účtu bez poplatku? Zjistěte, jaké jsou podmínky pro neplatbu poplatků u naší banky!

9.10.2014 Běžný účet

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda poskytujete vedení účtu bez poplatku. Na můj sporožirový účet vedený u Vás cca 20 let mi chodí každý měsíc poměrně vysoké platby. Vaši zaměstnanci v pobočce Dobřichovice mě informovali, že 20. 10. 2014 začíná u Vás akce na vedení účtu bez poplatků, ale nebili mi schopni říct, podmínky (teprve proběhne jejich školení) za kterých je možno neplatit poplatky. Chci odejít k jiné bance, ale měla jsem dojem, že to Vaše zaměstnance nechává v klidu, když jim odcházejí klienti. Děkuji

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Má rada je naprosto jednoznačná - neproste svoji současnou banku o odpuštění poplatku za vedení účtu při splnění mnoha podmínek (byl by Vám stejně odpuštěn jen ten poplatek za vedení účtu a dále byste platila mnoho dalších poplatků za tzv. účetní položky a jiné nesmysly).

Místo toho si raději založte účet rovnou u banky, která nabízí běžný účet včetně jeho provozu (platby, karta, internetbanking) zcela bez poplatků a to všem a bez podmínek. Vybírejte mezi mBank, Air-Bank, FIO Bankou a ZUNO Bank (platí se jen za výběry z bankomatů, vše ostatní je zcela bez poplatků). Alternativně můžete volit Equa Bank, kde je nutné splnit podmínku aktivního využívání účtu (jsou běžně dosažitelné, např. příjem min. 10 000 Kč nebo 5x měsíčně zaplatit kartou, atd.), ale zato máte i ty výběry ze všech bankomatů zcela zdarma.