Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2956, České mobilní číslo pro internetbanking

České mobilní číslo pro internetbanking, Běžný účet

8.8.2016 Běžný účet

Dobry den, predem Vam chci podekovat za Vasi praci s poradnou, velmi jsem se poucila pri cteni Vasich komentaru. Dlouhodobe ziji v zahranici a potrebuji poradit, k jake bance mam prejit, abych mela pristup k internetovemu bankovnictvi bez nutnosti ceskeho mobilniho cisla. Nyni jsem u KB. Vetsina bank ho vyzaduje nebo nabizi elektronicke klice, pr. Raiffeisen, ale poplatky za vedeni uctu jsou smesne. Diky za radu.

Dobrý den,

jsem moc rád, že se Vám naše poradna líbí. Mobilní číslo je třeba jen pro autorizační SMS k platbám, za které by banka při posílání na zahraniční číslo platila vyšší poplatky - proto je zde požadavek u všech bank na české číslo. Elektronické klíče, tokeny a jiné způsoby autorizací jsou příliš nákladné (tisíce korun) a pro Vás zbytečné. Vidím dvě možná řešení:

1) pořídit si české číslo s nulovým tarifem a používat ho v zahraničí jen pro příjem autorizačních SMS od banky (to Vás nebude nic stát - nulový tarif na faktury/bez nutnosti dobíjení má třeba ČEZ)

2) počkat rok do léta 2017, kdy by měl v celé EU definitivně skončit roaming. Pak by banky mohly své požadavky přehodnotit z českého čísla na EU číslo.