Banky.cz Bankovní poradna zdarma #688, Dotaz v bankovní poradně

Jak zřídit bankovní účet pro dítě a umožnit mu samostatné bankovnictví online?

Dobrý den,měl bych dotaz,je možné zřídit účet pro mého syna 11 let.tak aby měl bankovnictví i na internetu a sám mohl si nakupovat, platby apd.

Dobrý den,

nabídka dětských běžných účtů (řádově pro věk 8-15 let) je poměrně chudší oproti klasickým běžným účtům pro dospělé a takovýto účet lze získat jen od větších bank (Komerční banka, Česká spořitelna - rozhodně ne žádné moderní nízkonákladovky).

Nabídka je bohužel vždy stejná - platební karta, vklady a výběry na pobočkách a pasivní internetbanking pro rodiče na kontrolu účtu svého potomka. Nikdo nenabízí dítěti aktivní internetbanking.