Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1705, Dotaz na běžný bankovní účet

Jak zvolit bankovní účet bez poplatků a s výhodami pro vklady i platby?

15.12.2014 Běžný účet

Dobrý den, rád bych si založil učet u některé z bank a chtěl bych Vás požádat o doporučení. Měsíčně by mělo do banky přicházet cca 30000-37000 a odcházet cca 15000 + má spotřeba k životu, snad něco i zbyde (musí). Chtěl bych kartu, internetové bankovnictví, občas vklad na pobočce a já nevím co vše nabízejí. Hypotéku ani půjčku nepotřebuji. No a samozřejmě nechci platit nic za poplatky, výběry z karty atd. Účet bych potřeboval mít od nového roku založený. Poraďte prosím a děkuji

Dobrý den,

pro Vás je zajímavou volbou běžný účet od Equa Bank, kde při pravidelném příjmu min. 10 000 Kč zasílaném na účet máte komplet všechny služby zdarma (vedení účtu, platební karta, internetbanking, platby, bankomaty všech bank v tuzemsku, atd.). Banka bohužel nepracuje s hotovostí, tedy není možné vkládat hotové peníze na pobočce.

Nezajímavá není ani nabídka běžného účtu FIO Banky, kde je opět vše bez poplatků (a podmínek - není třeba pravidelný příjem) a banka pracuje s hotovostí, tedy zdarma jsou i vklady na pobočce. Jediné, co je zde zpoplatněné jsou výběry z bankomatů mimo vlastí síť bankomatů (ale ty lze získat zdarma pomocí útraty kartou).

Do třetice by bylo dobré zvážit U-Konto od UniCredit Bank, kde při splnění podmínky min. příjmu 12 000 Kč zasílaného na účet máme zdarma vše včetně výběrů z bankomatů i vkladů na účet. Nicméně bezpoplatkovost tohoto konta banka garantuje pouze na 10 let.