Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1426, Dotaz v bankovní poradně

Jak si založit společný účet a která instituce ho nabízí?

Dobrý den, chceme si s manželem založit společný účet. Poskytuje tuto službu vaše instituce? Za odpověď Vám předem děkuji. S pozdravem Irena Suková

Dobrý den,

  • nejsme banka, ale poradenský portál (tedy účty neposkytujeme)
  • společné účty (kdy dva jsou rovnocenní vlastníci účtu) poskytují asi jen 3 banky
  • osobně společné účty vidím jako zbytečné, lepší je, aby si účet zřídil jeden a dal druhému plná dispoziční práva.
  • ještě lepší je, když mají manželé každý svůj účet (mohou si dát k účtům navzájem plná dispoziční práva)
  • účet doporučuji zařídit u mBank, Air-Bank, FIO Banky či ZUNO - zde všude je vedení účtu a veškeré základní služby (vedení účtu, platební karta, internetbanking, platby) bez poplatků (platí se jen za výběry z bankomatů)

Petr JermářBanky.cz