Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1610, Dotaz na běžný bankovní účet

Dotaz na běžný bankovní účet, Běžný účet

P

Dobrý den, obracím se na Vás z důvodu případné změny banky, konkrétně přechodu z Era Poštovní spořitelny k jiné bance. Poté, co jsem si zažádala o výměnu karty za bezkontaktní, kdy po mně chce PS poplatek za tuto službu nehorázných 350 Kč, jsem si řekla "a dost". Myslím, že banka si má svých klientů vážit, nepřehlížet je, a naopak svým dlouholetým klientům nabízet výhodné služby, aby si je i nadále udržela. To se v mém případě nestalo, a proto uvažuji zcela vážně o změně banky. Kterou banku byste mi doporučil? • bezkontaktní karta - kde ji dostanu hned, bez poplatku? •převod z účtu Era PS by za mne měla vyřídit vybraná banka - zjistila jsem si, že PS neúčtuje žádný poplatek za takový převod k jiné bance, je-li klient u ní déle než 12 měsíců. Mělo by to být tedy pro mne bezbolestné. •chtěla bych si zároveň se zavedením účtu zřídit trvalý příkaz na platbu inkasa. •nabídka dalších bonusů - chtěla bych, aby se mi například vracela procenta na účet zpět při nákupech zboží, apod. další výhody. Chci mít své úspory v takovém stavu, aby neubývaly díky poplatkům, nýbrž tam byl i nárůst (i nepatrný má cenu) - byl by výhodný spořící účet? Při shrnutí výše uvedených přání a dotazů - která banka by byla pro mne nejlepší, nejvýhodnější? Předem Vám děkuji, budu se těšit na Vaše odpovědi a radu.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

plně s Vámi souhlasím, banka by si měla svých klientů vážit a za svěřené peníze (které leží na běžném účtu zcela bez úroku a banka na nich vydělává) by jim měla nabídnout vedení běžného účtu a jeho provoz zcela bez poplatků. 

Běžný účet: mBank, FIO Banka, Air-Bank, ZUNO Bank - vybírejte z této čtveřice, dostanete zde vedení účtu včetně běžného provozu (platby) zcela bez poplatků, platíte jen za výběry z bankomatů. Žádné podmínky, žádné složitosti. Pokud chcete i ty výběry z bankomatů zdarma, zkuste Equa Bank - stejné podmínky jako u prvních čtyřech bank, ale navíc zdarma i všechny výběry z bankomatů všech bank v tuzemsku - ale musíte splnit jednu z podmínek "aktivního užívání účtu", např. výplata zasílaná na účet min. 10 000Kč/měsíc, provést pár plateb kartou, atd.

Spořicí účet: Air-Bank (1,1% do 250 000 Kč, bez poplatků), Equa Bank (1% do 1 000 000 Kč, zpoplatněna odchozí platba), Moravský peněžní ústav (1,7% do 150 000 Kč a dále 1,4%, bez poplatků, ale je třeba uhradit vratný členský vklad do družstva 1 000 Kč). Pozn.: spořicí účet můžete mít klidně v jiné bance než běžný účet, to vůbec nevadí (vše ovládáte z pohodlí domova přes internetbanking).

Bezkontaktní platební karta: u všech výše jmenovaných bank je to samozřejmost, zcela bez poplatků (banky mají z každé Vaší platby % provizi, jsou rády, že si od nich kartu necháte vůbec vystavit - požadovat za to ještě poplatek je mírně řečeno velmi drzé). 

Platební karta vracející % z útraty: na to doporučuji zapomenout - tuto "výhodu" nabízejí pouze banky, které si účtují nemalé poplatky za běžný účet a vše s ním spojené (včetně karty) a % vratek je navíc šalamounsky zastropovano několika podmínkami, takže na tomto nikdy nemůžete vydělat - i kdyby se měsíčně utrácely kartou desetitisíce, na poplatcích zaplatíte více. 

Více info v našem článku: Velké porovnání spořicích a běžných účtů

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

8.7.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Equa bank, Air Bank, Fio banka. Tyto tři společnosti nabízí v roce 2020 nejlepší běžné účty na českém trhu. Bodují zejména minimem poplatků, přehledným mobilním bankovnictvím a moderními způsoby placení. Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, která zhodnotila produkty od 70 finančních společností.

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

7.7.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Víte kolik bank se sídlem v České republice nabízí svoje služby? Kterou banku nejvíce využívají klienti, která je „nejlepší“? Při odpovědi na tyto otázky většinu z nás asi napadne jmenovat jednu z bank z tzv. velké čtyřky.

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

6.7.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Nedávná pandemie koronaviru COVID–19 přinesla nejen spoustu omezení, ale také jeden zdánlivě překvapivý efekt – růst zájmu o životní pojištění. Upozornily na to některé pojišťovny. Větší poptávka po životním pojištění je přitom logická. Právě tato pojistka totiž dokáže výrazně zmírnit následky různých nemocí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

SI

#10641, Navýšení hypotéky, Hypoteční poradna, 7.7.2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možná žádat u banky o navýšení hypotéky, když jsem na rodičovské dovolené, manžel je zaměstnanec, smlouvu na dobu neurčitou a máme jedno dítě. Chtěli bychom domek. Máme nějakou možnost, má smysl chodit do banky? Děkuji

Dobrý den, přijde na to, jaký je celkový čistý příjem domácnosti (banky uznávají částečně i příjem z rodičovské) a kolik nyní na současnou hypotéku splácíte. Doporučuji prostudovat podmínky hypotéky.

JP

#10640, Získám hypotéku?, Hypoteční poradna, 7.7.2020

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda mám nárok na hypotéku, když mám již 6 měsíců nulové příjmy. Jsem již 2 roky majitelkou firmy. Jinak má HM činí 45 000 Kč.

Dobrý den, s nulovými příjmy hypotéku nezískáte, neb byste ji neměla z čeho splácet. Např. čistá mzda 30 000 Kč je dostatečná pro získání hypotéky ve výši 3 mil. Kč na 30 let.

JP

#10639, Insolvence a dar, Exekuce a insolvence, 7.7.2020

Pokračování dotazu č. 10625: Dobrý den, můj ex-přítel mi v minulosti poslal 4krát peníze na účet. Dohromady se jednalo o částku 15 000 Kč. Peníze měly sloužit na koupi věcí, které jsem potřebovala. Dva roky spolu nejsme a včera mi přišel dopis od insolvenčního správce, že mám ex-příteli peníze vrátit, jelikož se jednalo o obohacení. O dluzích jsem nevěděla. Nežili jsme spolu v jedné domácnosti. Kdo má pravdu? Děkuji za odpověď

Dobrý den, v tomto případě leží důkazní břemeno na Vašem ex-příteli či insolvenčním správci, kteří Vás nařkli z bezdůvodného obohacení se. Převody menších částek v celkovém souhrnu 15 000 Kč lze považovat mezi partnery za běžné a je téměř nemožné prokázat bezdůvodné obohacení se.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR