Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #1610, Dotaz na běžný bankovní účet

Jakou banku si vybrat pro přechod z Era Poštovní spořitelny?

14.10.2014 Běžný účet

Dobrý den, obracím se na Vás z důvodu případné změny banky, konkrétně přechodu z Era Poštovní spořitelny k jiné bance. Poté, co jsem si zažádala o výměnu karty za bezkontaktní, kdy po mně chce PS poplatek za tuto službu nehorázných 350 Kč, jsem si řekla "a dost". Myslím, že banka si má svých klientů vážit, nepřehlížet je, a naopak svým dlouholetým klientům nabízet výhodné služby, aby si je i nadále udržela. To se v mém případě nestalo, a proto uvažuji zcela vážně o změně banky. Kterou banku byste mi doporučil? • bezkontaktní karta - kde ji dostanu hned, bez poplatku? •převod z účtu Era PS by za mne měla vyřídit vybraná banka - zjistila jsem si, že PS neúčtuje žádný poplatek za takový převod k jiné bance, je-li klient u ní déle než 12 měsíců. Mělo by to být tedy pro mne bezbolestné. •chtěla bych si zároveň se zavedením účtu zřídit trvalý příkaz na platbu inkasa. •nabídka dalších bonusů - chtěla bych, aby se mi například vracela procenta na účet zpět při nákupech zboží, apod. další výhody. Chci mít své úspory v takovém stavu, aby neubývaly díky poplatkům, nýbrž tam byl i nárůst (i nepatrný má cenu) - byl by výhodný spořící účet? Při shrnutí výše uvedených přání a dotazů - která banka by byla pro mne nejlepší, nejvýhodnější? Předem Vám děkuji, budu se těšit na Vaše odpovědi a radu.

Dobrý den,

plně s Vámi souhlasím, banka by si měla svých klientů vážit a za svěřené peníze (které leží na běžném účtu zcela bez úroku a banka na nich vydělává) by jim měla nabídnout vedení běžného účtu a jeho provoz zcela bez poplatků.

Běžný účet: mBank, FIO Banka, Air-Bank, ZUNO Bank - vybírejte z této čtveřice, dostanete zde vedení účtu včetně běžného provozu (platby) zcela bez poplatků, platíte jen za výběry z bankomatů. Žádné podmínky, žádné složitosti. Pokud chcete i ty výběry z bankomatů zdarma, zkuste Equa Bank - stejné podmínky jako u prvních čtyřech bank, ale navíc zdarma i všechny výběry z bankomatů všech bank v tuzemsku - ale musíte splnit jednu z podmínek "aktivního užívání účtu", např. výplata zasílaná na účet min. 10 000Kč/měsíc, provést pár plateb kartou, atd.

Spořicí účet: Air-Bank (1,1% do 250 000 Kč, bez poplatků), Equa Bank (1% do 1 000 000 Kč, zpoplatněna odchozí platba), Moravský peněžní ústav (1,7% do 150 000 Kč a dále 1,4%, bez poplatků, ale je třeba uhradit vratný členský vklad do družstva 1 000 Kč). Pozn.: spořicí účet můžete mít klidně v jiné bance než běžný účet, to vůbec nevadí (vše ovládáte z pohodlí domova přes internetbanking).

Bezkontaktní platební karta: u všech výše jmenovaných bank je to samozřejmost, zcela bez poplatků (banky mají z každé Vaší platby % provizi, jsou rády, že si od nich kartu necháte vůbec vystavit - požadovat za to ještě poplatek je mírně řečeno velmi drzé).

Platební karta vracející % z útraty: na to doporučuji zapomenout - tuto "výhodu" nabízejí pouze banky, které si účtují nemalé poplatky za běžný účet a vše s ním spojené (včetně karty) a % vratek je navíc šalamounsky zastropovano několika podmínkami, takže na tomto nikdy nemůžete vydělat - i kdyby se měsíčně utrácely kartou desetitisíce, na poplatcích zaplatíte více.

Více info v našem článku: Velké porovnání spořicích a běžných účtů