Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #2862, ERA se brání zrušení účtu

ERA se brání zrušení účtu, Běžný účet

22.6.2016 Běžný účet

Synovi jsem založil učet u ERA, bylo mu 10 let, podpisový vzor jsem synovi neudělal. Dnes jsem šel učet u ERA zrušit. U přepážky mi bylo sděleno že mám donést veškeré písemnosti i s výběrovou kartou, pokud tedy veškeré podklady nepřinesu tak mě účet nezruší. Synovi je 17 let a nikdy jsme kartu neaktivovali a veškeré písemnosti jsem si neukládal. Poraďte jak vyhovět požadavku ke zrušení účtu?

Dobrý den,

paní na přepážce si z Vás evidentně udělala legraci. Ke zrušení účtu samozřejmě není potřeba dokládat jakékoliv písemnosti. Vrací se pouze platební karta, kterou paní před Vámi znehodnotí přestřižením. Ale pokud kartu nemůžete najít, stačí ji prohlásit se stejným efektem za ztracenou. Opravdu nic netřeba dokládat. Pokud po Vás budou znovu chtěny nesmysly, stěžujete si a nenechte se odbýt.

Je to pro Vás také poučení od budoucna. Zatímco normální banky klientům v odchodu nebrání (odešel by tak jako tak, jenže když mu budeme házet klacky pod nohy, bude jen naštvanější), ERA to občas podobnými triky zkouší - efekt je přesně opačný - lidé u ERA kvůli tomu nezůstávají, a naopak šíří jen negativní reklamu. Rozumnou volbou je např. Equa bank (vše zdarma, bez podmínek, vše lze vyřídit online z pohodlí domova přes internetbanking). Dále třeba Fio banka, Air-Bank, ZUNO - úplně jiná úroveň přístupu a služeb než ERA.